Sabay Grup şirketlerine 2017 yılında katılan en genç şirkettir.

Haluk Aymen - Cemay Meyan Kökü Endüstri Kurucusu 1926-1999

Haluk Aymen-Cemay Meyan Kökü Sanayi Kurucusu
1926-1999

Bay Iç ve Dış Ticaret A.Ş. , 2017 yılında kurulmuştur. Sabay Grup Şirketleri için genç bir şirket olmasına rağmen,  Bay Dış Ticaret  hissedarları olan Aymen ailesinin meyan  kökü üretimi konusunda yarım asırlık  tecrübe ve bilgi birikimleri vardır. 2017 yılında Bay Dış Ticaret’in kurulmasiı ile birlikte meyan kökünün yanısıra kekik, defne, ada çayı, biberiye gibi tıbbi aromatik bitkiler üzerine de üretim yapılmaya başlanmıştır. Iskenderun da kurulu 15,000 m2 lik açık ve kapalı alana sahip tesisimizde bu üretimlere yönelik yeni makine parki ve işleme  tesisimiz devreye girmiştir.  Tüm ürünler ihracata yönelik olarak hazırlanmaktadır.

Grup şirketlerinin 1980 yılından itibaren Dış Ticaretin tüm aşamalarında yer alması sonucunda oluşan tecrübe, bilinirlilik ve pazar tecrübesi ile birlikte, Bay Dış Ticaret , organik ve konvansiyonel Tıbbi Aromatik Bitkilerde özellikle Avrupa, Amerika, Ortadoğu ülkelerine önemli ölçüde ihracat yapmaktadır.

Temiz ve hijyenik ürün üretimi
Yüksek teknoloji ile üretim yapmak
Ürün portföyümüzü , talepler le çeşitlendirmek
Aromatik Bitkiler le ilgili alımı yapan tüm firmaların tedarikçisi konumuna gelmek

Uzun yıllara dayanan tedarik ve üretim tecrübemiz ile , dünya da gelişen ürün özellikleri ve talepleri doğrultusunda kendimizi yenileyip, müşteri memnuniyetini arttırmak.